De huidige generatie en ‘Natuurfilms’

Je zou denken dat jongeren altijd op zoek zijn naar iets spannends of baanbrekends, maar verrassend genoeg blijkt dat niet zo te zijn naar onze zoektocht naar natuurfilms. De grootste groep kijkers, tussen de 18 en 24 jaar, zochten juist naar termen als ‘traditioneel’, ‘bescheidenheid’ en zelfs ‘ouderwetse charme’. Het lijkt erop dat dit misschien

Een opvallend hoogtepunt dit jaar was de opkomst van de ‘hawk tuah’-meme. Films met dit thema stegen met maar liefst 233%.

Nederlanders nemen hun tijd voor een ‘foute film’, dat is wel duidelijk. Terwijl we wereldwijd een bescheiden 13e plek bezetten qua aantal bezoekers, is de gemiddelde kijktijd in Nederland langer dan in veel andere landen. We nemen gemiddeld 10 minuten en 51 seconden per sessie om van een natuurfilm te genieten (waarmee we op plek 2 achter Mexico belanden), wat weer langer is dan het wereldgemiddelde van 9 minuten en 40 seconden. Nederland is blijkbaar de tijd niet te min voor een goede ervaring.

Er is trouwens een klein verschil tussen mannen en vrouwen als het gaat om natuurfilms. Vrouwen blijven gemiddeld een paar seconden langer kijken dan mannen. Maar het aantal vrouwen dat actief natuurfilms bekijkt ligt wel lager dan bij de mannen. Bijna 72% van de kijkers is man, wat eigenlijk best opmerkelijk (of misschien ook niet) is.

natuurfilms statistieken

natuurfilms statistieken

Dus, wat vertelt dit over ons?

Wat leren we uit deze cijfers? Het is duidelijk dat deze ‘tijd voor jezelf’ steeds meer een moment wordt om even te ontsnappen, niet alleen fysiek maar ook mentaal. Natuurfilms (of hoe je ze ook wilt noemen) zijn meer dan alleen een lust voor je ogen, ze geven je de kans om eventjes te ontspannen. Of je nou voorstander bent van het zogeheten ‘No Fap‘ of één van de top bezoekers van onze oranje-zwarte vriend bent, menig Nederlander lijkt er in ieder geval niet gauw mee te stoppen.