Torenhoge ambities, torenhoge huurprijzen in 2025
Tijdens de zogenaamde Woontop in Nieuwegein, waar iedereen uit de bouwwereld van projectontwikkelaars tot woningcorporatie samenkwam, werd deze verhoging van de huur officieel gemaakt. Het idee: genoeg cash binnenhalen om én te bouwen én de bestaande woningen wat duurzamer te maken. Ambitieus? Zeker. Goed nieuws voor huurders? Mwah, niet echt.
De Woonbond noemt de verhoging van de huurprijzen in 2025 ‘torenhoog’ en weigert de deal te tekenen. Volgens hen worden huurders nu opgezadeld met de rekening voor de bouwplannen. En als klap op de vuurpijl vinden ze dat die vennootschapsbelasting voor woningcorporaties, een aardig zakcentje voor de staat, gewoon afgeschaft moet worden.
Minder dan gevreesd, maar nog steeds pittig
Even een kleine meevaller: eerder werd gesproken over een stijging van ruim 6 procent. Dat feestje gaat dus niet door. De nieuwe berekening, gebaseerd op de gemiddelde inflatie van de afgelopen drie jaar, brengt het percentage omlaag. Maar na de 5,5 procent stijging van dit jaar, voelt het alsnog alsof je portemonnee in een behoorlijke houtgreep zit.
Vooral sociale huurders voelen de pijn. Huren stegen nog nooit zo hard als dit jaar, en met een nieuwe verhoging op komst wordt de druk alleen maar vele malen groter. Want laten we eerlijk zijn: de plannen zijn leuk en ambitieus, maar als je straks geen geld meer hebt om je huur voor je huis te betalen, sta je er ook maar mooi bij.
Als huurder kun je eigenlijk weinig doen behalve zuchten en hopen dat de beloofde nieuwe woningen écht uit de grond worden gestampt. En misschien is het tijd dat de overheid nog eens kritisch kijkt naar waar al dat geld naartoe gaat. Tot die tijd: sterkte.