Direct naar content
jongens die aan het plassen zijn in de bouillon bij een hotpot restaurant
Afbeelding: X

Dronken tieners aangehouden nadat ze hebben geplast in bouillon bij een hotpot-restaurant

Een enorme rel in China, waar twee tieners het wel erg bont maakten bij het Chinese hotpot restaurant Haidilao. De zeventienjarigen, die dronken waren toen het gebeurde, plasten in de bouillonpan waar 4.000 mensen van aten die avond. De klanten worden, uiteraard, gecompenseerd.

Door Ramon Pater

Zeventienjarigen plassen in bouillon Haidilao

Online dook er een video op waar twee tieners te zien waren. De twee betraden een privékamer van Haidilao, stapte op een tafel en gingen ongenegeerd hun gang. Hoe de twee daar kwamen, is niet bekend. Wat wél bekend is, is dat de zeventienjarige mannen dronken waren toen ze in de hotpot hun behoefte deden.

In totaal zijn er zo’n 4000 gasten de dupe van het incident dat op 24 februari plaatsvond. Hun eetlust zal voorlopig niet meer hetzelfde zijn, nu bekend is geworden dat er andere sappen in de pan terecht zijn gekomen. Als zo’n pan leeg is, wordt het automatisch aangevuld met water of bouillon, vandaar dat zoveel gasten de dupe zijn. Het duurde even voordat Haidilao kon vaststellen waar en wanneer de urine van de tieners in de pan terechtkwam.

jongens die aan het plassen zijn in de bouillon bij een hotpot restaurant
X

Niet ingegrepen door gebrek aan training

Het bedrijf kwam met een opmerkelijke verklaring waarom er niet werd ingegrepen toen de dronken tieners. Ze stellen dat het personeel direct had moeten ingrijpen, maar dat door gebrek aan trainingsprocedures is dat niet gebeurd. Een opmerkelijke verklaring.

Verder laat Haidilao weten dat de klanten gecompenseerd worden: „We begrijpen dat het leed van onze klanten op geen enkele manier volledig kan worden gecompenseerd, we zijn bereid ons uiterste best te doen om onze verantwoordelijkheid op te nemen.” Iedereen die tussen 24 februari en 8 maart bij de keten in kwestie heeft gegeten, krijgt de compensatie.

Verdachte tieners aangehouden

De tieners zijn inmiddels aangehouden, zo bevestigde de politie van Shanghai. Afgelopen maandag heeft Haidilao een rechtszaak tegen de jongeren aangespannen, maar het blijft vooralsnog onduidelijk welke (cel)straf de zeventienjarige jongens riskeren. Dit zullen ze geen tweede keer doen.

Haidilao werd in 1994 opgericht in een klein stadje in de regio Sichuan. De restaurantketen is inmiddels uitgegroeid tot een van de populairste restaurants in de wereld. In juni van 2023 telde het bedrijf 1.360 restaurants in China en wereldwijd 1.400. De Haidilao restaurants zijn ook te vinden in onder anderen Amerika, Singapore, Canada en Australië.