
Wie is Artem Vakhitov, de nieuwe tegenstander van Rico Verhoeven tijdens GLORY 100?
Niet Jamal Ben Saddik, Nabil Khachab of Uku Jürjendal mag Rico 'The King of Kickboxing' Verhoeven' proberen te onttronen tijdens GLORY 100 in Ahoy op 14 juni. De nieuwe uitdager voor de wereldtitel zwaargewicht is de uit Rusland afkomstige Artem Vakhitov. Tijdens het tweedaagse jubileumevenement in Ahoy Rotterdam zal de Nederlander voor de dertiende keer zijn titel verdedigen.
Mocht je nieuw zijn in de vechtsport, dan heb je geen idee wie Artem Vakhitov is waarschijnlijk. De kickbokser is daarentegen geen groentje. Tussen 2013 en 2021 was de Rus oppermachtig in de GLORY lichtzwaargewicht-divisie. In 2016 schreef hij de wereldtitel op zijn naam. Deze wist hij maar liefst vijf keer te verdedigen alvorens die werd afgepakt door, UFC ex-wereldkampioen, Alex Pereira. Een record dat geen enkele andere vechter binnen het lichtzwaargewicht heeft kunnen evenaren. Deze titel werd acht maanden later ook weer heroverd, maar door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne werd Artem Vakhitov uit de rankings gehaald.
Artem Vakhitov: gewicht, lengte en record
Nu de Rus officieel zijn rentree mag maken in de GLORY-ring, is het wel zo fijn om hem even wat beter te leren kennen. Als kind begon Artem met karate, maar hij stapte al snel over naar Muay Thai, waar hij trainde en vocht bij het beroemde Kuzbass Muay Thai. Vakhitov won zijn eerste grote competitie toen hij slechts 17 jaar oud was. Dit was een juniorenkampioenschap in Rusland en vanaf daar werden de successen alleen maar groter. Van zijn 29 professionele gevechten, won hij er 23, waarvan 8 op knock-out. 6 partijen gingen naar de andere hoek. Kortom, Artem Vakhitov heeft een indrukwekkend record.
De signature move van Artem is een verwoestende bodyshot. Of in Jip-en-Jannektaal: een beuk op het lichaam, waarmee hij zijn tegenstander naar de grond krijgt. De voormalig lichtzwaargewichtkampioen is een van de weinige kickboksers die deze techniek heeft weten te perfectioneren.
GLORY-statistieken van Artem Vakhitov:
- Leeftijd Artem Vakhitov: 33 jaar
- Gewicht Artem Vakhitov: 94 kg
- Lengte Artem Vakhitov: 1.86 m
- GLORY Record (winst-verlies-gelijk) Artem Vakhitov: 11 (3 KO)-2-0
- Gemiddelde tijd in de ring Artem Vakhitov: 10 minuten en 37 seconden.
Rico Verhoeven: gewicht, lengte en record
De naam Rico Verhoeven – als je niet onder een steen hebt geleefd de afgelopen jaren – heb je vast weleens voorbij horen komen. De Nederlandse kickbokser wist al twaalf keer eerder zijn wereldtitel te verdedigen en de Russische Artem zal het na jaren van afwezigheid dan ook niet cadeau krijgen van ‘The King of Kickboxing’. Niet zo vreemd als je weet dat Rico al sinds zijn vijfde levensjaar verbonden is aan de vechtsport. Trainen is sinds jonge leeftijd een vast onderdeel van Rico zijn leven. De vader van Verhoeven was streng en wanneer zijn vriendjes aan het spelen zijn, was het Rico die meeging met zijn pa naar de dojo. Rico zal klaar zijn voor elke uitdaging, zelfs van iemand als Artem Vakhitov.
Dit harde regime thuis heeft zijn vruchten afgeworpen en Rico heeft sinds het jaar 2013 de wereldtitel zwaargewicht in zijn bezit. Deze wist hij maar liefst twaalf keer te verdedigen tegen onder anderen Badr Hari, Gökhan Saki, Levi Rigters en Tariq Osaro. Naast de wereldtitel, heeft Rico ook twee zwaargewichttoernooien op zijn naam weten te schrijven. Waar Artems signature move de bodyshot is, is dat bij Rico uithoudingsvermogen. Hoeven we verder niet veel over uit te leggen als je in gedachten houdt dat de man uit Bergen op Zoom in zijn recente GLORY-jaren nooit knock-out is gegaan tijdens een gevecht.
GLORY statistieken Rico Verhoeven:
- Leeftijd Rico Verhoeven: 35 jaar
- Gewicht Rico Verhoeven: 122,8 kg
- Lengte Rico Verhoeven: 1.96 m
- GLORY Record (winst-verlies-gelijk) Rico Verhoeven: 27 (10 KO)-1-0
- Gemiddelde tijd in de ring Rico Verhoeven: 09 minuten en 22 seconden.
GLORY 100: wanneer vindt deze tweedaagse jubileumeditie plaats?
De Rus en Nederlander zullen elkaars hoofd op zaterdag 14 juni eraf slaan op het tweedaagse GLORY 100. De mijlpaal van 100 GLORY-evenementen wordt groots gevierd. Naast een titelgevecht van Rico Verhoeven, worden er tijdens deze twee dagen in Ahoy Rotterdam nog veel meer gevechten op de vechtkaart geprikt.
Op vrijdag 13 juni is het de huidige lichtzwaargewichtkampioen Tarik Khbabez die zijn titel verdedigd tegen Sergej Maslobojev. De twee stonden in 2022 ook al eens tegenover elkaar. Toen won Maslobojev de wereldtitel. Khbabez is sinds vorig jaar de wereldkampioen na twee winstpartijen op Donegi Abena. Naast ‘Unfinished Business’ en ‘Duel of the Legends’, zal ook het tweede Last Heavyweight Standing Tournament plaatsvinden op een van de twee dagen. Kortom, genoeg actie om twee snipperdagen op te nemen en het evenement te bezoeken of alles via de tv te volgen. Artem Vakhitovs terugkeer zal de moeite waard zijn om te aanschouwen.